четвер, 13 серпня 2020 р.

Рекомендації батькам з організації дозвілля школярів під час карантину

 


Рекомендації батькам з організації дозвілля школярів під час карантину

Якщо дитина знаходиться вдома, для неї можна придумати масу корисних, творчих розваг:
1. Читання книг.
Через загальну завантаженість і тиск масової культури відеорозваг У наші дні діти майже перестали читати. При вашій підтримці час карантину можна використати для прочитання цікавих книг. А приклади поведінки улюблених героїв допоможуть сформувати в дитині кращі риси характеру. Можете використати список літератури, що пропонує школа, можете скласти разом із дитиною свій. Пропонуємо вашій увазі твори, з якими залюбки познайомляться діти.
В. Нестайко: «Тореадори...» (в сучасному перевиданні) та цикл про Лісову школу.
З. Мензатюк: казки, «Таємниця козацької шаблі».


К. Ковальська: «Канікули прибульців із Салатти»
В. Рутківський: «Сторожова застава» та «Джури...»
2. Заняття творчістю.
В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду. Спектр їх величезний: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів тощо.
https://vk.com/vagon_idej - майстер-класи, описи,схеми, викрійки, надихаючі фото і дуже багато чого ще.
tvorilka.in.ua - українська творчість cвоїми руками: сувеніри, подарунки, прикраси, поробки та інше.
ueeu.in.ua/...klasy.../master-klassyi-po-apsajklin - майстер-класи з апсайклінгу та хенд-мейду.
tochka.net - 5 цікавих Youtube-каналів для рукодільниць.
homester.com.ua/decor/holidays/novogodnij-hendmejd-ukrashenija - ідеї новорічних хенд-мейд прикрас.
3. Ведення щоденника.
Психологи вважають, що ведення щоденника з раннього шкільного віку розвиває пам'ять і здатність чітко висловлюватись.
4. Приділіть дитині частину свого вільного часу.
Грайте з дітьми у настільні ігри, розвꞌязуйте цікаві задачі, розгадуйте кросворди. Логічні задачі, кросворди не тільки розвивають вміння довго концентруватися на одному предметі, але і вчать досягати бажаного.
5. Колаж бажань з вирізок старих журналів.
Це буде цікаво дитині і займе її на тривалий час. А ви зможете дізнатися багато нового про свою малечу.
6. Цікаві сайти для дітей
Сучасні діти іноді відірватися не можуть від телефонів, планшетів чи комп'ютерів. Використайте це з користю. Інтернет пропонує багато можливостей для розвитку дітей.
http://abetka.ukrlife.org - дуже велика дитяча сторінка для маленьких українців. Абетки, казки, читанка, усмішки, приказки, скоромовки, загадки, лічилки.
http://www.solnet.ee – на дитячому розважально-пізнавальному порталі "СОНЕЧКО" представлений різноманітний матеріал: ігри, казки, розмальовки, віршики, загадки, прислів'я, кросворди, ребуси, оповідання про звірят, уроки хороших манер, сценарії дитячих свят, фотогалерея.
http://kazkar.at.ua - сайт, на якому кожний зможе прочитати або прослухати свою улюблену казку.
http://www.usovi.com.ua – освітньо-розважальний online клуб для дітей та їх батьків пропонує інтрекативні online уроки для дітей.
http://www.soroka-vorona.info - сайт для дітей та батьків містить багато корисних матеріалів для виховання та розвитку дітей різного віку. Серед іншого: казки, віршики, пісні, загадки, частівки, скоромовки, мультфільми, розмальовки, статті про виховання, колискові.
http://www.potomy.ru - відкрита дитяча енциклопедія, яка містить наступні блоки: світ навколо нас, як все це починалось, флора і фауна, історія винаходів. Сайт буде цікавим для учнів початкової і старшої шкіл.
http://www.detkiuch.ru - сайт містить статті про дітей, навчальні та розвиваючі програми для малюків і школярів, які можна скачати безкоштовно, дитяче навчальне відео, кращі мультфільми, казки і книги, всі флеш ігри онлайн для розвитку, розмальовки, картинки, пісеньки караоке і багато іншого.
http://detskie-skazki.com – казки для дітей фольклорні та авторські, міфи та легенди, казки народів світу.
http://fairy.big-book.net – всі казки світу на одному сайті.
При правильній організації навчального процесу та тісному емоційному контакті батьків з дитиною карантин може стати приводом краще відчути навчальні навички своєї дитини, допомогти їй розвинути самостійність, відповідальність, здатність до планування та управління своїм часом.
Здоров'я Вам і Вашим дітям !